Vienā no galvaspilsētas mikrorajoniem īrētā divistabu dzīvoklī lietuviešu projekta namā dzīvo Diāna (vārds majorīts) ar savu bērnu. "Esmu viena no tām māmiņām. Mūsu vīrietis, ģimenes check here galva aizgāja prom no mums. Bija lietas, kurām bija grūti tikt pāri."
Šādos gadījumos palīdz mediators jeb neitrāla trešā persona, kura palīdz konstruktīvi risināt konfliktu.
fonda administrācija var nodot lietu zvērinātam tiesu izpildītājam, lai uzsāktu piedziņu no parādnieka mantas un ienākumiem;
Detalizētāka tellācija par to, kā noslēgt vienošanos par parāda atmaksu, pieejama fonda administrācijas mājaslapas sadaļā “Parādniekiem”.
Nauda, kuru varētu iegūt, guess neiegūstam. Diskusija par programmu ārvalstu kino projektu piesaistei
Līdzīgi kā Augstākā tiesa, arī Satversmes tiesa tolaik secināja, ka nekādi apstākļi nevar atbrīvot vecākus no pienākuma dot uzturu savam bērnam vismaz Ministru kabineta noteiktajā minimālajā apmērā.
Augstākā tiesa uzsvērusi, ka likumdevējs nav ierobežojis nosakāmo uzturlīdzekļu apjomu, izņemot to minimālo apmēru, kuru katram vecākam, neatkarīgi no viņa mantas stāvokļa, ir pienākums nodrošināt katram savam bērnam.
Turklāt prasījumam par izmaksāto uzturlīdzekļu un par tiem aprēķināto likumisko procentu piedziņu no parādnieka nav noilguma.
Likumprojekts Pašvaldības saņems lielāku daļu no savu iedzīvotāju ienākuma nodokļa Vakar, Pašvaldības Likumprojekts
Šī summa ir atskaites punkts, kas vecākiem būtu jāņem vērā, savstarpēji vienojoties par uzturlīdzekļiem bērnam.
Arī Diāna domā līdzīgi. Kaut arī pēdējo desmit gadu laikā savu meitiņu ir audzinājusi viena pati, viņa neatmet domu, ka kādreiz viņas tēvs varētu sākt izrādīt vēlmi piedalīties bērna audzināšanā. Diāna stāstīja, ka meitiņai ir vajadzīgi abi vecāki.
Piemēram, ja mēs zinām aptuveni, ka pusotrs tūkstotis no iesniedzējiem ir trūcīgi vai maznodrošināti, mēs diemžēl neredzam, kur ir tie iesniedzēji un par cik bērniem viņi saņem uzturlīdzekļus,” norādīja Ilgaža.
nodrošināt saviem bērniem vismaz minimālo uzturlīdzekļu apmēru. Uzturlīdzekļu maksājums pēc būtības ir regulārs un periodisks maksājums bērna uzturēšanas izdevumu nodrošināšanai. Taču normatīvajos aktos nav precīzi noteikts, vai vecākam uzturlīdzekļu maksājumi bērna uzturam ir jāveic par iepriekšējo vai kārtējo mēnesi. Tāpat nav noteikts, vai uzturlīdzekļu apmēru aprēķina par kalendāra mēnesi (no mēneša pirmās līdz pēdējai dienai) vai arī par atskaites punktu ņem jebkuru mēneša datumu (piemēram, no 13.
Citiem vārdiem sakot, arī vienkāršotā pieeja uzturlīdzekļiem un sistēmas darbības laiks ietekmē uzturlīdzekļu parāda apmēru.